Zenit prehral s AC Milánom 2:3 po vlastnom góle Hubočana

04.10.2012 Celý región

Bratislava 3. októbra (TASR) - Futbalová Liga majstrov 2012/2013 pokračovala v stredu zápasmi druhého kola hlavnej fázy v skupinách A až D. V úvodnom dueli prehral v C-skupine Zenit Petrohrad s AC Miláno 2:3, keď rozhodnutie priniesol vlastný gól slovenského obrancu Tomáša Hubočana v 75. minúte.

Miláno vstúpilo do zápasu excelentne a po štvrťhodine viedlo po zásahoch Emanuelsona a El Shaarawyho už dvojgólovým rozdielom. Zenit potom zmazal manko, keď sa gólom i asistenciou na vyrovnávajúci zásah prezentovala nová posila Hulk. V 75. minúte o cennom triumfe hostí rozhodol nešťastný vlastný gól Hubočana, ktorý si zrazil do bránky prízemný center Montoliva z pravej strany. Slovenský futbalista štyri minúty predtým videl aj žltú kartu.

Zenit tak má po dvoch dueloch na konte nula bodov, keď predtým prehral na ihrisku Malagy 0:3.

LM - 2. kolo skupinovej fázy:

C-skupina:

Zenit Petrohrad - AC Miláno 2:3 (1:2)
Góly: 45.+ Hulk, 49. Širokov - 13. Emanuelson, 16. El Shaarawy, 75. vlastný Hubočan.
Rozhodoval: Brych (Nem.)